Jagody Goji - Najsilniejszy Antyoxydant na kuli ziemskiejJagody goji. Od jakiegoś czasu w internecie pojawia się wiele informacji na temat tych jagód. Od sceptyków po zwolenników można dowiedzieć się o ich cudownych właściwościach jak i o ich obojętnym działaniu na organizm człowieka. Z doświadczenia jednak przedstawię własną historię związaną z jagodami goji.

To że mają dużo błonnika w sobie to o tym można się bardzo łatwo przekonać, bo zjadamy w jeden dzień garść jagód i na drugi dzień biegniemy z łatwością do łazienki. 
Natomiast ciekawym spostrzeżeniem było to, iż mój znajomy, od 30 lat choruje na cukrzycę. Wiadomo że choroba cukrzycowa wyniszcza organizm a w szczególności wzrok. Podarowałem mu jagody goji ponieważ wspomniał coś o tym że wieczorami jak zasiada przed telewizorem to w kryształowej miseczce ma przegląd bakaliowy i zamiast innych przekąsek zajada owe bakalie. Po owym podarunku minęło kilka miesięcy. Prawdopodobnie kilka miesięcy czekał też na skierowanie do okulisty które dostał od swojego Diabetologa. Na badaniu okulistycznym wielkie zaskoczenie. Znaczna bo aż kilkudziesięcioprocentowa poprawa stanu oczu i wzroku. Lekarz zapytał czy zażywa jakieś inne leki, czy zakrapia oczy jakimiś kroplami - odpowiedział że nie. Sam zdziwiony wrócił do domu i był tym tak zaskoczony że chyba rozpowiedział o tym wszystkim wokoło. Ale w dalszym ciągu nie wiedział skąd ta poprawa. Kiedy znowu się spotkaliśmy powiedział mi o swojej przygodzie u okulisty. Zastanowiło mnie to również, ale wpadliśmy na pomysł że od jakiegoś czasu systematycznie zjada goji, które mu podarowałem. Nie jest to co prawda udowodnione medycznie, ale ja uważam że to jagody goji spowodowały taką poprawę stanu zdrowia.

Jagody Goji ich pochodzenie i historia sięga odwiecznych czasów Azji (Mongolia i Chiny). Uprawiane i używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jak i lecznictwie w tybetańskim uzyskały miano jagód życia, witalnych jagód, owoców wiecznej młodości. Jedno z Tybetańskich przysłowie mówi „Zjedzenie jagód goji o poranku sprawi że będziesz szczęśliwy na resztę dnia” Na świecie istnieje około 40 gatunków tych owoców.

Testy przeprowadzone na jagodach goji pod względem zawartości antyoksydantów wykazały iż są to jedyne owoce na kuli ziemskiej z tak dużym stężeniem antyutleniaczy. Test ORAC (oxygen radical absorbance capacity scale ), który określa zawartość antyoksydantów w owocach suszonych wykazał jednoznacznie że goji górują nad pozostałymi owocami.
Test ORAC polega na pomiarze zdolności danego antyoxydantu na pochłonięcie cząstek tlenu. Zazwyczaj badanie wykonywane jest na 100g produktu i określone w jednostkach ORAC.

Owoc
ORAC jednostki
Owoce goji
Powyżej 25,100
Suszona śliwka
5,700
Rodzynki
2,830
Szpinak
1,260
Brukselka
980
Brokuły
890
Pomarańcze
750
Wiśnie
670
Przy stanie 3000 jednostek uważa się iż produkt może zostać używany jako jednostka lecznicza.


Jagody Goji to:
·                     Najsilniejszy antyoksydant na kuli ziemskiej zawierający więcej beta karotenu niż marchew, witaminę A oraz zeaxantynę (ochrona wzroku)
·                     Kompleksowy zestaw witamin B, naturalny B-complex – (potrzebne by produkować energię z pożywienia)
·                     Witamina C – Owoce Goji zawierają jej 500 razy więcej w 28 gramach od pomarańczy.
·                     Witamina E – Bardzo rzadko spotykana w owocach, zazwyczaj występuje w nasionach, lub orzechach
·                     Niesamowite źródło selenu i germanu (pierwiastków leczenia i przeciwdziałania chorobom nowotworowym.
·                     21 mikroelementów w tym german który praktycznie nie jest spotykany w pożywieniu.
·                     Kwas Linoleinowy – Pomocny w dietach odchudzających obniżający poziom tłuszczu w organizmie.
Polisacharydy – opóźniające procesy starzenia się
·                     18 aminokwasów również 8 tych niezbędnych do życia, których organizm człowieka nie może sam wytworzyć
·                     Więcej białka niż mąka razowa - 18 razy więcej.
·                     Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6
·                     Zawierają cyperon wzmacniający serce i układ krwionośny.
·                     Solavetivon – wykazujący silne działanie antygrzybiczne, przeciwzapalne, przeciw wirusowe.
Komentarze

Popularne posty