Jaja przepiórki - zalety Spożywania!

Jaja przepiórki są wyśmienitym zamiennikiem jaj kurzych, to za dużo powiedziane w tym sensie że jaja przepiórcze są o niebo pyszniejsze i do tego zdrowsze od jaj kurzych. Jest to pewnego rodzaju ewenement ponieważ zazwyczaj rzeczy smaczne mniej korzystnie wpływają na nasze zdrowie, wiadomo są pewnego rodzaju wyjątki i przyzwyczajenia smakowe i pośród nich znajdują się jaja przepiórki. Ale aby nie być gołosłownym spróbuję przytoczyć kilka faktów odnośnie jaj przepiórki. Nie da się jeszcze poprzez medium jakim jest internet dać i posmakować owego przysmaku, jednakże spróbuję przekonać tutaj o wyższości jaj przepiórczych nad kurzymi.
Po pierwsze smak jaj przepiórczych jest bardziej intensywny od jaj kurzych. Jednym zdaniem na temat smaku: To jest po prostu pyszne. Jeszcze ważniejszą właściwością jak przepiórczych jest ich skład, a mianowicie są one dużo bogatsze w minerały i związki odżywcze od jaj kurzych. Posiadają więcej aminokwasów i mikroelementów (żelaza, miedzi, cynku, a także witamin z grupy B ). Jajko przepiórki zawiera także fosfor, którego jest mniej w  jajach kurzych.
Jest także składnik, którego jaja przepiórcze mają mniej niż jaja kurze i wydawać by się mogło, że to minus dla tego produktu. Nic bardziej mylnego jaja przepiórcze mają mniej tłuszczy od jaj kurzych co korzystnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi.  Spożywanie jaj przepiórczych w tym względzie jest całkowicie bezpieczne.
Znaleźliśmy więc jeden minus wpływający, jednak bardzo pozytywnie na opinie o jajach przepiórczych. Przejdźmy w takim razie  do zalet. Kolejnym pozytywnym argumentem na rzecz jaj nakrapianych jest to iż białko jaj przepiórczych nie uczula, w takim stopniu jak jaja kurze. Napisałem nie uczula w takim stopniu, z tego względu iż w ostatnich latach różnorodność alergii jest niepokojąco imponująca i pewnie znajdzie się jeden na milion, kto ma takową alergię.
Następnym pozytywem jaj przepiórczych jest ich działanie afrodyzyjne. Spożywane systematycznie jaja przepiórcze pomogą zażegnać nudę w łóżkowych sprawach, a może nawet przeniosą te sprawy do kuchni lub łazienki.
Ponieważ jaja przepiórcze to swego rodzaju afrodyzjaki, muszą one mieć również działanie poprawiające samopoczucie i antydepresyjne. Spożywanie tych malutkich jajeczek najzwyczajniej poprawia humor.
Jaj przepiórcze pomimo małego rozmiaru mają wielkie żółtko, które charakteryzuje się wyjątkowym smakiem. Proste danie które przygotować może największy kulinarny leniuch nabiera wykwintnego smaku i elegancji. Mowa tutaj oczywiście o jajecznicy.
Jaja przepiórcze szeroko używane są również w kosmetyce, żółtko jest wyśmienitą odżywką do włosów. Po zastosowaniu włosy lśnią i stają się jedwabiście miękkie.
Jednoznacznie można powiedzieć że jaja przepiórcze nie powinny być porównywane do jaj kurzych, to jakby porównać fiata 126p do Porche w rezultacie to samochód i to samochód, różnica jednak tkwi w klasie.

Ja osobiście polecam także makaron z jaj przepiórczych dodatkowo z mąką pszenicy durum, zwaną semoliną charakteryzującą się lepszym smakiem i większą zawartością białka roślinnego od zwykłej pszenicy.

Komentarze

Popularne posty