Soki Brzozowe - właściwści


Sok z brzozy bogaty w wiele składników mineralnych oraz pierwiastków ma niebagatelny wpływ na nasz organizm. Klasyfikowany jest jako produkt spożywczy należący do grupy zdrowa żywność. W skład soku z brzozy wchodzą miedź, kwas jabłkowy, potas, magnez, witamina B, związki żywiczne, fosfor, garbniki, wapń i kwas cytrynowy.
Picie soku z brzozy wzmacnia organizm wpływa korzystnie na leczenie wielu chorób między innymi łuszczycy, trądziku, biegunki, choroby wątroby, chorób skóry. Sok z brzozy przede wszystkim ma działanie oczyszczające organizm z toksyn, wykazuje właściwości czyszczenia nerek i przewodów moczowych z kamieni. W sprzedaży dostępne są soki czyste jak również z dodatkami smakowymi, które dodatkowo wzbogacają działanie soku z brzozy o właściwości pro zdrowotne dodatków.
Sok z brzozy z aronią – dodatkowo wspomaga układ krążenia, walczy z miażdżycą, chorobami serca i żylakami. Chroni zdecydowanie organizm przed chorobami nowotworowymi, pomaga w dietach poprawiając przemianę materii a także skutecznie walczy z tłuszczami. Opóźnia procesy starzenia się. Uodparnia skórę na szkodliwe działanie promieni słonecznych UV.
Sok z brzozy z miętą - dzięki dodatkom z mięty sok z brzozy uzyskuje świeży, orzeźwiający smak ale także nowe właściwości prozdrowotne w postaci wspomagania wątroby i żołądka. Mięta pobudza wątrobę i żołądek do pracy. Dodatkowo poprawia pracę jelit poprzez rozluźnienie mięśni gładkich i przywraca ich odpowiednie czynności, a także wspiera florę bakteryjną usuwając niekorzystne bakterie z przewodów żółciowych oraz z układu trawiennego.  
Sok z brzozy z maliną – jedna z najpyszniejszych mieszanek soku brzozowego. Malina ma działanie przeciwzapalne, antyrakowe, oraz przeciwwirusowe. Ma olbrzymie działanie w zwalczaniu otyłości. 

Komentarze

Popularne posty