Zdrowa żywność

Zazwyczaj kiedy robimy zakupy to kierujemy się wyglądem np. owoców, tymczasem najzdrowsza żywność, to taka, która nie musi wcale kusić wyglądem.

Te wszystkie ładne owoce i warzywa są często modyfikowane genetycznie, aby wyglądać tak, żebyśmy natychmiast wyciągnęli po nie rękę, natomiast te trochę brzydsze są zdrowe, zazwyczaj hodowane bez nawozów, a jeśli już to przy pomocy tych ekologicznych, owoce nie są pryskane, są zdrowsze i dostarczają organizmowi niezbędnych wartości odżywczych.
Więc wybierając jedzenie nie koniecznie kierujmy się tylko ich ładnych wyglądem, pamiętajmy, że brzydsze i czasami trochę mniejsze owoce i warzywa są zdrowsze, nie zatruwają naszego organizmu. 

Rozmawiając o zdrowym odżywianiu należy pamiętać także, iż należy zjadać pięć małych posiłków dziennie, nie przeciążać żołądka, nie jeść w pośpiechu i w stresie, przeżuwać powoli delektując się smakiem. I należy pić dużo wody, nie napoi gazowanych, soki najlepiej tylko tłoczone, unikać czarnej herbaty i kawy. 

Jeżeli będziemy się zdrowo odżywiać to będziemy się także zdrowo czuć i nie będą nam wtedy potrzebne żadne suplementy diety, nasza cera i włosy będą wyglądać świeżo a na ustkach często będzie gościć uśmiech

Komentarze

  1. Świetny i pomocny artykuł. Dodaję też to http://www.opcja.vot.pl/?p=744 - także dotyczy po części tego tematu to może się przydać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty