Sól Himalajska właściwości, Stosowanie soli Himalajskiej w kuchni i domowym SPA


Sólhimalajska jest najczystszą solą występującą obecnie na kuli ziemskiej, nieskażona przez współczesny przemysł i bogata w minerały i mikroelementy z czasów kiedy Ziemia charakteryzowała się czystym ekosystemem.
Sól Himalajska krystaliczna pochodzi ze wschodniego pasa Karakorum Himalajów w Pakistanie. Sól pochodząca z tego regionu gór Himalajskich poddawana była badaniom lekarzy orz biofizyków. Badania te potwierdzają iż ta sól jest najczystszą solą występująca obecnie na kuli ziemskiej. Sól ta powstała na wskutek osuszania prastarego oceanu. Sól została poddana ogromnemu ciśnieniowi gór, skał i została tam zamknięta na miliony lat, dzięki temu powstała idealna struktura kryształów solnych podobnych do diamentu. W soli krystalicznej znajdują się pierwiastki w takiej formie iż mogą one być wchłaniane do organizmu z ogromną łatwością nawet poprzez kontakt ze skórą.
Sól Himalajska jest solą nie wybielaną, zawiera ona 84 naturalne minerały nie tknięte współczesnością od 250 mln lat. Minerały które zawierają się w soli himalajskiej występują w postaci koloidalnej, niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, które jak wcześniej wspomniałem bardzo łatwo zostają wchłaniane przez nasz organizm.
Sól Himalajska może być z powodzeniem stosowana w kuchni jak i w domowym SPA. Sól Himalajska nie zawiera zanieczyszczeń współczesnego świata, żadnych metali ciężkich które np. występują w soli morskiej.
Kolor soli Himalajskiej uzależniony jest od zawartości pierwiastka żelaza im sól jest bardziej różowa tym więcej żelaza znajduje się w danej soli. Sól Himalajska wydobywana jest z pokładów położonych pod powierzchnią ziemi na głębokości od 300 – 400 metrów. Wydobywana jest w sposób konwencjonalny bez użycia ładunków wybuchowych, sól następnie jest płukana i osuszana na słońcu.
Sól Himalajska przede wszystkim używana jest w gospodarstwie domowym do gotowania, pieczenia, marynowania, bejcowania itd. 
Bezpieczne spożycie soli Himalajskiej w ciągu dnia to maksymalnie do 6 gram. Nadużycie może doprowadzić do podwyższenia ciśnienia tętniczego lub osteoporozy.SólHimalajska z powodzeniem może być stosowana w medycynie naturalnej na niektóre schorzenia:

Ból ucha środkowego:
Bawełniany woreczek napełniamy mieloną solą Himalajską lub drobnymi kryształkami soli himalajskiej, następnie taki woreczek nagrzewamy np. na pokrywce garnka z gotującą się wodą następnie przykładamy do ucha, po kilku minutach powinna nastąpić ulga w bólu.
Sól Himalajska na katar:
Sól Himalajska nadaje się do skutecznego zapobiegania i leczenia kataru. W tym celu należy przyrządzić 26% roztwór soli himalajskiej z wodą źródlaną – niegazowaną. Następnie 0,5ml roztworu rozcieńczamy jeszcze z 8 ml wody następnie atomizerem lub pipetą zakrapiamy nos.
Sól Himalajska na ból gardła:
2-3 łyżek roztworu soli Himalajskiej mieszamy z 200ml wody przegotowanej lub źródlanej, dodajemy ekstrakt z szałwii i rumianku. Dobrym sposobem jest również zaparzenie herbatki z rumianku i szałwii i zamiast wody źródlanej dodać do tych wywarów wspomniany wcześniej roztwór soli Himalajskiej. Roztworem płuczemy zakażone lub podrażnione gardło.
W okresach przeziębień i Grypy bardzo skutecznym zabiegiem jest gorąca kąpiel z soli Himalajskiej:
Do 5 litrów ciepłej wody dodajemy kilogram soli Himalajskiej, następnie taki roztwór wlewamy do wanny i uzupełniamy możliwie jak najcieplejszą wodą. Do wody można dodać ekstrakt z rumianku, lub olejek eukaliptusowy. Gorąca kąpiel nie powinna przekraczać 15 minut. I powinna być brana maksymalnie raz w tygodniu.

Peeling z soli Himalajskiej do twarzy i całego ciała ciała.
Olej z avocado, araganowy, lub olej z czarnuszki (maksymalnie 4 łyżki oleju lub mieszanki z tych olejów) 1 łyżeczka soli Himalajskiej drobno zmielonej (można grubszą frakcję soli zemleć w młynku lub roztłuc w moździerzu) Składniki podane powyżej mieszamy razem i stosujemy jako peeling do twarzy lub całego ciała. Peeling jest bardzo skuteczny i nie należy go stosować częściej niż raz w tygodniu ponieważ może nastąpić podrażnienie skóry.

Komentarze

Popularne posty